Yurtdışı Telefon Fiyatları Listesi – 2015 (Iphone – Samsung – HTC)

telefon

Ülkemizde vergi oranları çok yüksek. Son seçimler sonucunda yeni oluşacak koalisyonun muhalefet ağırlıklı olması durumunda vergilerin indirilmesi bekleniyor. Ancak bu şekilde olmazsa vergiler yine aşırı yüksek olarak vatandaşın karşısına çıkacak. Verginin en çok etkilediği ürünlerden birisi olan yurtdışı akıllı telefon fiyatları ne kadar aşağıda bununla ilgili bilgiler yer almaktadır.

YURTDIŞI TELEFON FİYAT SİTESİ

Türkiye’deki yüksek ücretlerden dolayı, yurtdışından telefon satın almak isteyenler varolsa da, bunlar için de eski hükümet düzenlemelere giderek, vatandaşın uygun fiyata telefon satın almasını engellemiş oldu. Bu düzenleme de, internetten alınan telefonlar için de pasaport kaydı şartı olması. Yani yurtdışı sitelerden akıllı telefon almak isteyenler (Aliexpress, Tinydeal, Sahibinden. Gittigidiyor vb.) pasaport kaydı yaptırmadığı sürece telefonları IMEI kaydı kodu sahibi olamayacak ve kullanamayacaklar. Hangi ülkeden gelirse gelsin (Almanya, Çin, Suudi Arabistan, Fransa vb.) ya da hangi marka olursa olsun (Apple Iphone, Samsung Galaxy, HTC, Lenovo, General Mobile, LG vb.) yine de bu kayıt işlemini gerçekleştirmek zorunda olacak. Dolayısıyla yurtdışından ucuz telefon almak isteynler, Türkiye’deki yüksek vergilerden kurtulmak isteyenler için de şimdilik bu biraz zor gibi gözüküyor.

*** Yurtdışında telefonlar ne kadar sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.