Yurtdışından Telefon Getirme Sınırı – 2015 Alma Hakkı

telefon

Her şey olduğu gibi ülkemizde akıllı telefonlar başta olmak üzere birçok iletişim cihazı Avrupa ve dünya standartlarının üzerinde satılıyor. Bu yüzden de Türk vatandaşlarının aklından geçen en temel yöntem yurtdışından telefon alma

YURTDIŞINDAN TELEFON GETİRMEK VE KAYIT

Herkes ülkemizdeki aşırı yüksek vergilerden bir şekilde yırtmak daha hesaplı telefon alabilmek için yurtdışından telefon satın alma yolunu düşünse de bu o kadar da kolay bir şey değil. Zira artık hükümet (daha doğrusu seçim sonrası eski hükümet) ülkenin vergi gelirlerinin düşmemesi adına çeşitli uygulamaları devreye sokarak vatandaşların uygun telefon almasını engelleyecek birçok adım attı. Yurtdışı telefon pasaport kaydı, pasaporta telefon işletme ücreti ve vergisi, telefon getirme hakkı sorgulama gibi birçok engel vatandaşların önüne konarak böylelikle yurtdışından dilediğince telefon getirme ve uygun fiyata telefon kullanmalarına engel olarak vergi gelirlerinin düşmesini engellemiş oldu. Ancak hükümet değişmek üzere ve bu saatten sonra neler olacak hep beraber göreceğiz.

*** Yurtdışından telefon getirme vergisi hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.