Fransa Telefon Numarası Nasıl Kaydedilir

Yurtdışı telefon numaraları kayıt rehberinden – Cep telefonu ya da Whatsapp Fransa numarası nasıl kaydedilir aşağıda bununla ilgili açıklayıcı bilgiler yer amaktadır.

FRANSA TELEFON KAYIT ETME

İki tür rehbere telefon kaydetme vardır. Peki Fransa telefon numarası nasıl yazılır? İlki mobil telefon görüşmesi yapmak amacıyla ikincisi Whatsapp üzerinden iletişim kurmak amacıyla. Ancak Fransa gsm operatörleri Whatsapp ile telefon rehberi verdiğiniz izinler neticesinde birbirine entegredir. Yani Whatsapp uygulaması telefon rehberini aynen kullanır. Telefon rehberinde olmayan numaralara da iletişim kurmanız veya grup konuşması – mesajlaşması yapmanız da teknik olarak mümkündür.

Burada Fransa telefon numarası örneği vermek gerekirse önce ülkenin uluslararası teefon kodu (alan kodu) olan 33 ile başlayan bir numara edinmeniz gereklidir. Sonrasında ister IOS işletim sistemli Iphone isterseniz Android işletim sistemli Samsung, Huawei, Acer, Lenovo, General Mobile, LG vb. telefon rehberine kayıt işlemini yapıtıktan sonra görüşmeye gerek yazılı gerekse sözlü olarak başlayabilirsiniz. Örnek numara 33 ile başlar sonrasında ilgili şehrin alan kodu (Örneğin Paris, Lyon, Nantes, Strazburg vb.) veya gsm operatörünün kodunu girdikten sonra ilgili numarayı yazarak iletişime başlayabilirsiniz.

33 NERENİN TELEFON KODU NUMARASIDIR?
Bu alan kodu ile başlayan telefonlar Fransa’nın tümü için geçerlidir. Fransa dışından numara ekleme yaparken kulanılması gerekir. Ülke içinden kayıtlarda kullanmaya gerek yoktur.

*** whatsapp fransa numarası kaydetme hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.