Telefon Hattını Yurtdışına Kapatma Nasıl Yapılır

telefon

Yurtdışını arama – konuşma rehberinden – Yurtdışına hattı kapatma nasıl yapılır? Türkiye dışına yapılan aramalara kapatmak için gerekli bilgiler aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır.

TELEFONU YURTDIŞINA KAPATMA

Bu, telefonu uluslararası dolaşıma kapatma (roaminge kapatma) demek değildir. Burada telefon Türkiye’dedir. Yani kullanıcı yurtiçindedir ancak telefonundan yurtdışının aranmasını istememektedir. Hattımı yurtdışına kapatmak istiyorum derken de tam olarak kastedilen ve kesbedilen budur.

TÜRK TELEKOM – AVEA – TURKCELL YURTDIŞI KAPATMA

Öncelikle telefonu yurtdışına kapatmak için önceleri Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom müşteri hizmetleri aranarak kapatılabiliyordu, ki hala bu yolla kapatılabilir. Ancak artık gsm operatörlerinin kendi mobil uygulamaları vasıtalarıyla kapatılabiliyor. Yani her gsm operatörünün kendi mobil uygulaması üzerinden bunu kapatmanız teknik olarak mümkün. Yine aynı şekilde yurtdışı sms kapatma da buna dahildir. Yani hem aramalara hem kısa mesaj – sms göndermeye kapalı hale getirebilirsiniz.  Bu hem faturalı hat hem de kontörlü (TL yüklemeli) hat için geçerlidir. Hattı yurtdışına açmak için yine aynı yolu izleyebilirsiniz.

Hat kapatma ücreti ne kadar? Yurtdışına hat kapatma fiyatı yoktur. Bu işlemler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Aynı şekilde hattı yurtdışına açtırma için Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone için ücret talep etmemekte, müşteri hizmetleri veya mobil uygulama yoluyla yapılabilmektedir.

YURTDIŞINDAN GELEN ARAMALARı ENGELLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

*** Yurtdışı arama iptal etme hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.