Arayan Numara Kime Ait Sorgulama – Öğrenme

telefon

Hangi gsm operatörünü kullanırsanız kullanın ister Türk Telekom ister Vodafone ve yine isterseniz Turkcell arayan numara öğrenme ve sorgulama servisleri, her gsm operatörünün kendisine ait bir bilinmeyen numara sorgulama servisi mevcuttur. İşte onlar hakkında bilgiler ve üç gsm operatörüne ait olmaksızın bağımsız telefon numarası öğrenme ve bulma servisleri aşağıda yer almaktadır.

ARAYAN NUMARA KİME AİT BULMA

Sizi arayan bir telefon numarasının sahibini öğrenmek istiyorsanız bunun için Turkcell – Türk Telekom ve Vodafone bilinmeyen numaralar servisi – arayanı öğrenme servislerinden yararlanabilirsiniz. Bunların numaraları Turkcell arayanı öğrenme numarası 11832, Turk Telekom arayanı öğrenme numarası 11851, Vodafone arayanı öğrenme numarası 11842 tuşlayabilirsiniz.

Bilinmeyen numara sorgulama – öğrenme ücretsiz mi? Fiyatı ne kadar?
Yukarıda verilen servisler ücretlidir ve faturanıza yansır. Eğer kontörlü yani faturasız hat kullanıyorsanız, mevcut TL bakiyenizden düşer. Ancak yine de öğrenme garantisi yoktur. Şöyle ki; bir kişi, telefon numarası, ilgili operatörün telefon rehberi sisteminde kayıtlı olmasına izin vermişse yani bilinmeyen no sorgulama ve bulma servisine bu imkanı tanımışsa, öğrenebilirsiniz. Ancak numarasının rehberde görünmesini istemiyorsa, bunu öğrenmenizin bu haliyle yolu yoktur. Ancak servisi kullandığınız için yine de ücreti ödemek durumunda kalırsınız.

Whatsapp bilinmeyen no öğrenme ve sorgulama
Bu kesin bir yol değildir. Herkesin kullandığı sıradan bir yöntemdir. Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunu rehberinize eklersiniz, eğer kişinin profil resmi herkese açıksa veya ad soyad bilgisi girmişse beni arayan numara kime ait bulmuş olursunuz. Eğer profil resmi gizli veya kişi bilgilerini yazmamışsa böyle bir imkan da mevcut değil. Telegram telefon no sorgulama ise şimdilik mümkün gözükmüyor.

telefon

Instagram telefon numarası öğrenme
Henüz böyle bir yöntem sözkonusu değil. Telefon numarası açıkça yazılmamış veya kişi numarasının paylaşılmasına rıza göstermemişse Instagramdan telefon bulma yolu yok demektir.

Twitter – Facebook telefon numarası sorgulama
Burada da kişi arama bölümüne, telefon numarasını yazdıktan sonra eğer bu telefon numarası ile bir işi kayıt olmuşsa, karşınıza çıkaracaktır. Eğer olmamışsa çıkmayacaktır. Facebook’ta gizlilik daha düşüktür. Facebook kişisel verileri daha kolay ortaya döker. Dolayısıyla Facebook’tan numara bulma daha kolaydır. Ancak Twitter no sorgulaması veya Twitter’dan telefon öğrenme çok daha zordur. Zira Twitter gizliliğe önem verir. Oysa Facebook kişilerin özeline çok da önem vermiyor eskisi gibi. Bu yüzden de 50 yaş üstü kişiler dışında fazla kullananı yok artık.

IOS ve Android Arayanı Öğrenme Uygulamaları
Iphone, Samsung, Huawei, LG vb. gibi akıllı telefonlarda kullanılabilecek beni arayanı bul uygulamaları önceden vardı. Getcontact isimden numara bulma ve numaradan isim bulma gibi. Hatta kişiler sizi telefonuna ne diye kaydetmiş göebiliyordunuz. Ancak Getcontact programı başta olmak üzere bunlar kişisel verileri izinsiz kullandığı için mahkemece yasaklandı. Dolayısıyla Türkiye’den erişmek mümkün değil. Ancak Turkcell’in uygulaması Upcall telefon no öğrenme uygulaması olsa da, bu da bilinmeyen numaralar servisi tarzında çalıştığından, her istediğiniz kimseye ait tel noları bulmanız mümkün değil.

İlginizi çekerse yurtdışından whatsapp arama ve bulma hakkında bilgiler de yer almaktadır.

*** ücretsiz numaradan isim sorgulama bulma hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.