Turkcell Yurtdışında Kullanım Paketleri Fiyatları

turkcell

Yurtdışı internet ve görüşme paketleri rehberinden – Turkcell yurtdışı paketleri fiyatları ve ücre tarifesi aşağıda yer aldığı gibi ayrıca Turkcell yurtdışında kullanıma açtırma hakkında bilgiler de yer almaktadır.

FATURALI – FATURASIZ TURKCELL YURTDIŞI AÇMA

Paketlere geçmeden önce Telefonumu yurtdışına nasıl açtırabilirim? Bunun hakkında bilgiler verelim. Telefonunuzu roaminge yani uluslararası dolaşıma açtırma ya da telefonu yurtdışına kapatma müşteri hizmetleri üzerinden olabileceği gibi Turkcell’in akıllı telefon uygulaması olan dijital operatör üzerinden de yapılabilmektedir. Telefonum yurtdışına açık mı kapalı öğrenme için dijital operatör uygulamasına giriş yaptıktan sonra, uygulamanın en alt kısmında bulunan ”yurt dışı işlemleri” sekmesine dokunun, oradan da yurt dışı ayarlarım sekmesine geçtikten sonra karşınıza yurt dışını arama ve yurt dışında kullanım olmak üzere iki seçenek çıkacak, bunları açık konumuna getirin. Artık telefonunuz yurtdışına görüşmeye açık. Ayarları yapmak bu kadar basit.

TURKCELL YURTDIŞI İNTERNET PAKETLERİ ÜCRETLERİ

Yine yukarıdaki sekmeye girdiğinizde, yurtdışı paketleri diye bir başka sekme göreceksiniz. Oraya giriş yaptığınızda Turkcell’in faturalı ve faturasız (hazır kart) yurtdışı paketleri karşınıza çıkacak. Bunlardan ilki mevcut tarifenizi yurt dışında aynen kullanın tarifesi. Bunun günlüğü yaklaşık 40 tl. Bunun dışında bir diğer tarife akıllı dünya tarifesi. Bunda 100 mb internet için gideceğiniz ülkeye göre 45 TL veya 75 TL ücret ödemek durumundasınız. Eğer gideceğiniz ülke Avrupa ve ABD ise 100 mb için 45 TL diğer ülkeler için 75 TL ödemek zorundasınız. Bununla beraber günlük 100 mb ve günlük 30 dakka paketi günlük 13 TL. Sadece internet paketi kullanmak isterseniz, 100 mb internet 25 TL. Bunun için gün sınırlaması yok. 100 mb internet bitene kadar kullanabilirsiniz.

Avantaj Yurtdışı Paketi ücreti – fiyatı ne kadar?
Hazır Kart Faturasız ve Faturalı hatlarda geçerli olan, aylık 100 dakika ve 2 gb internet paketi ise yaklaşık 130 TL.

Turkcell 3 günlük yurtdışı tarifesi
Bu paketle, yurtiçinde kullandığın paketi 105 TL karşılığında 3 gün boyunca, yurtdışında kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Turkcell 5 günlük yurtdışı tarifesi
Bu paketle, yurtiçinde kullandığın paketi 175 TL karşılığında 5 gün boyunca, yurtdışında kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz.

Turkcell yurtdışı hangi ülkelerde kullanabilirim?
88 ülkede kullanabilirsiniz. Ancak bu ülkelerden bir kısmı (Avrupa, ABD ve bazı Afrika ile Uzakdoğu ülkeleri) ile diğer kısmı arasında yaklaşık iki katlık bir fiyat tarifesi farkı mevcut.

Yurtdışında hangi paketi kullanmalıyım?
Yurtdışında en mantıklı yol, tüm görüşmeleri Whatsapp üzerinden yapmak. Böylece hiç sms paketi almanıza gerek olmadan, minimum telefon görüşmesi paketi ile sadece internet paketi ağırlıklı tarifelerden yararlanabilirsiniz. Özellikle iş için değil de turistik amaçlı geziyorsanız, Instagram ve diğer sosyal medya araçları için internet paketlerine daha fazla ihtiyacınız olacak. Bunun dışında Turkcell umre – hac paketi, BAE paketi vb. gibi özel gezi programlarına uygun tarifeleri de mevcut.

Paket yapmadan yurtdışında görüşme, internete girme ücreti nedir?
Elbette paket yapmadan da yurtdışında internete girebilir, telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Ancak bu durumda buluunduğunuz ülkenin uluslararası görüşme ücretleri uygulanır. Burada da değinmemiz gereken şudur: Her ülkede uluslararası görüşme ücretleri, yurtiçi görüşmeye göre daha pahalıdır. Buna ek olarak bizim paramız değersiz olduğu için, bizim ödeyeceğimiz meblağlar çok çok daha yüksek olabilmektedir. Örneğin Avrupa’da iseniz, normal avrupa vatandaşının ödeyeceği paranın 7 kat fazlasını ödemek durumunda kalırsınız. Çünkü bizim paramız euroya göre 7 kat daha değersizdir.

Vodafone ve Türk Telekom yurtdışı paketleri daha uygun tarifeler sunabilmektedir. Burada yer alan bilgiler Turkcell yurtdışını arama paketleri değildir. Yurtdışını telefonla arama ücretleri farklılık göstermekle beraber ayrı bir ücretlendirme tarifesi (sms – internet – arama fiyatı) mevcuttur.

*** Turkcell yurtdışı açma ücreti hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.