Whatsapp Fake Numara – Sahte No Alma

whatsapp

Kendi numarasını Whatsapp üzerinde kullanmak istemeyenler için internette bazı whatsapp fake numara alma siteleri mevcut olsa da, bu sitelerin bazılarının işe yaradığı bazılarının işe yaramadığı da bir gerçek. İşte Whatsapp sahte numara alma hakkında bildiklerimiz ve işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı girişimler.

WHATSAPP FAKE NUMARA ALMA

Fake no dediğimiz, bizdeki feyk numara anlamına gelen İngilizce bir terim. Burada esas amaç şu; geçici olarak size tahsis edilmiş olan bir telefon numarası üzerinden başka kişilerle Whatsapp üzerinden mesajlaşma, görüşme, sesli ve görüntülü arama yapma ile resim ve video paylaşımı yapmak gibi medya alışverişi yapabilmeye olanak tanıyan geçici ve güvenlik önlemine haiz numara sahibi olmak. Buna fake Whatsapp açma de deniliyor oysa bu çok da doğru bir tabir değil. Doğrusu sanal Whatsapp numarası almak olabilir ancak. Genelde yurtdışından alınabilecek olan numaralar +90 ile başlamıyor. Türkiye’nin uluslararası telefon kodu +90 olduğu için Türkiye’den alınan numaraların 90ile başlaması gerekiyor.

Ancak bununla ilgili olarak internette ek çok uygulama mevcut. Ve ikinci ancak bir uyarı olarak söylenmesi gerekirse, bu uygulamalar kurumsal yazılım şirketleri tarafından değil merdivenaltı ya da developerlar tarafından yayına sunulmuş kişisel uygulamalar. Dolayısıyla güvenlik anlamında çok dikkat etmenizi gerektiecek uygulamalar. Aksi halde kişisel verileriniz, telefon rehberi, mesajlaşmalarınız vb. gibi bilgilerinizin üçüncü kişilerin eline geçmesine engel olamazsınız. Yine sanal numara ile Whatsapp onay alma işlemi için de kullanılabilmektedir.

*** whatsapp fake numara bulma hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.