Yurtdışı Whatsapp Arama – Mesajlaşma Nasıl Yapılır

whatsapp

Yurtdışında Whatsapp kullanma rehberinden – Yurtdışından Whatsapp arama ve mesaj gönderme hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

YURTDIŞI WHATSAPP AÇMA

Öncelikle şunu açıklamakta yarar var. Whatsapp hiçbir zaman standart telefon görüşmesi ya da standart mesajlaşma yöntemi yani sms kullanılmasına teknik olarak imkan vermez. Yani bu uygulamayı kullanabilmek için sadece internet bağlantısı olması yeterli ve kafidir. Ayrıca arama ve sms paketi olmasına gerek yoktur. 4g, 5g veya 3g bağlantısı olabileceği gibi kablosuz internet yani wifi ile whatsapp’a girmek mümkündür.

Yurtdışından Whatsapp ücretli mi? Fiyatı ne kadar?
Paralı değildir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi girebilirsiniz. Türkiye’de nasıl ki intnet bağlantısına ihtiyaç duyuyorsanız, yurtdışında da internet bağlantınız olduğu sürece girebilirsiniz. Wi-fi ile whatsapp’a girmek istediğinizde zaten istediğiniz gibi mesajlaşma, görüşme veya resim – video alışverişi yapabilmeniz mümkündür. Ancak yurtdışında gsm operatörü üzerinden Whatsapp kullandığınızda temel sorun medya alışverişi üzerinde gerçekleşir. Zira video paylaşımı başta olmak üzere medya paylaşımı megabayt cinsinden kota harcadığından, gerek faturanıza gerekse de internet paketinize maliyet yükleyebilir. Aynı durum görüntülü konuşma için de geçerlidir. Ancak sesli konuşma ve mesajlaşma ciddi değerde kota yani internet paketi harcamaz. Bu nedenle daha ekonomiktir.

Yurtdışı Whatsapp numarası alma nasıl yapılır?
Whatsapp telefon numaraları Türkiye, Almanya, Bulgaristan, ABD, Fransa, Azerbaycan, Kıbrıs vb. diye ayırmaz. Telefon rehberinizde kayıtlı olan tüm numaralarla, Whatsapp üzerinden görüşebilirsiniz. Ayrıca başkaca bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Whatsapp yurtdışında nasıl kullanılır? Arama ve mesajlaşma nasıl yapılır?
Türkiye’de yaptığınızı nasıl yapıyorsanız, yurtdışında Whatsapp kullanımı da tamamen aynı şekildedir. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece 4g – 5g ya da sadece wifi üzerinden bağlantı kurmanız mümkündür.

Ancak bazı durumlarda yurtdışında Whatsapp doğrulama kodu gelmiyor şikayetleri ile yurtdışında whatsapp onay kodu gelmemesine karşın telefon numaranızı doğrulamayı çok fazla denediniz uyarısı alabilmektedirler. Bunun en temel nedeni, yurtdışındaki gsm operatörünün yani servis sağlayıcının teknik sorunlarından kaynaklanmasıdır. Örneğin siz Türkiye’de Turkcell abonesi iseniz, yurtdışına çıktığınızda Turkcell’in baz istasyonlarının alanından çıkıp, Turkcell’in anlaşmalı olduğu bir diğer servis sağlayıcının kapsama alanına girersiniz. Hizmetini kullanmış bulunduğunuz gsm operatörünün yaşattığı sıkıntılardan etkilenebilirsiniz. Özellikle balkan ülkelerinde bu durum yaşanabilmektedir. Bu durumda Whatsapp beni ara özelliğini deneyebilirsiniz.

*** whatsapp yurtdışı numara alma hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.