Telefon Engel Kaldırma Nasıl Yapılır – Nasıl Kaldırılır

telefon

Siz bir kimseyi engellediniz veyahut bir kimse sizi engellediyse bunu anlamanın ve engel kaldırma hilesi vb. gibi komik yollara girmeden engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız aşağıda bunları açıklayan bir bütün mevcut.

TELEFONDA ENGEL NASIL KALDIRILIR

Aslında bunun için ayarlara girerek, engellenen numaralar üzerinden karşı tarafından engelini kaldırma yoluna gidebilirsiniz. Ayrıca sizi aradığında ya da yapmış olduğunuz aramada o numaranın üzerine gelerek veyahut yine kişi listesi (telefon rehberi) üzerinden o kişiye girerek, bu numaranın/kişinin engelini kaldır sekmesine dokunduğunuzda, kişinin engeli kalkmış olacaktır. Bu aşamadan sonra o kişi sizi arayabilir veya kısa mesaj (sms) gönderebilir. Aynı şekil de siz de onu arayabilir mesaj atabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken ayrıntı, Whatsapp’ta kişi engelleme – numara engel kaldırma farklıdır. Yani telefonunuzda engelli olan bir kişiyi ayrıca Whatsapp’tan engellemezseniz, kişi size bu uygulama üzerinden ulaşabilir. Yine aynı şekilde whatsapp’tan engel kaldırma yapmanız gerekmektedir.

Telefonda engel nasıl anlaşılır?
Arama yaptığınız kişinin telefonu neredeyse hiç çalmadan meşgule düşer. Bunu her yaptığınızda tekrarlar. Belirli saatlerde, belirli zaman aralıklarında kısaca ne zaman ararsanız arayın her aradığınızda, çalmadan meşgule düşer.Aynı zamanda gönderdiğiniz kısa mesajlar da, sms kutusuna değil, engellenen mesajlar bölümüne düşecektir. Whatsapp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? nasıl anlaşılır?
Bu durumda karşı tarafın profil resmini, son görülmesini, çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz. Ayrıca gönderdiğiniz mesajlar iletilmez. Sadece gönderildiği işareti olan tek tik olarak görünür.

Kişinin engellenenler listesinde, engellenen numaralar görünür. Engellenenler listesini silmek teknik olarak mümkün değildir. Engellenen numaranın sizi aradığını görebilirsiniz. Normal gelen çağrı listesine düşer ama karşısında otomatik reddedilmiş arama uyarısı yer alır. Ancak eski tip telefonlar olan tuşlu telefonda numara engelleme eğer telefonun kendi özelliğinde yoksa mümkün değildir. Burada bahsedilen IOS işlemcili Iphone numara engelleme ve Android işlemcili Nokia, Xiaomi, Huawei, LG, Lenovo, Samsung numara engelleme ve kaldırma için geçerlidir.

Whatsapp’tan rehberde kayıtlı olmayan kişileri engelleme de aynı şekilde yapılmaktadır. Burada yazılanlar Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone için geçerlidir. Ayrıca yurtdışı yabancı numaraları engellemek de bu yolla mümkündür.

*** numara engelleme kodu hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.