Telefon Faturasına İtiraz Nasıl Edilir – Dilekçe

telefon

Gerek sabit telefon faturaları gerekse cep telefonu faturaları bazı zamanlarda beklediğimizden fazla gelir. Eğer müşteri hizmetlerinden ya da fatura dökümünden ayrıntısına ulaşıp da tatmin olunmazsa geriye tek yol şikayet kalır. Peki telefon faturasına itiraz dilekçesi örneği nasıl yazılır?

TELEFON FATURASINA İTİRAZ SÜRESİ

Başta Vodafone olmak üzere pek çok gsm operatörü zaman zaman kullanıcılarına fazla faturalar yollar. Tabii bu Vodafone ile sınırlı değildir. Turkcell ve Türk Telekom fazla fatura şikayetleri de elbette vardır. Ancak Vodafone fatura konusunda kullanıcılarından daha fazla şikayet almaktadır. Özellikle de yersiz haciz işlemleri ve icra takipleri ile.

Ancak herhangi bir operatörün, size kullandığınızdan fazla fatura düzenlediğini düşünüyorsanız öncelikle yapmanız gereken müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek. Eğer müşteri hizmetleri çare olmazsa geriye faturaya itiraz tüketici hakem heyeti başvurusu kalıyor. Şu an tüketici hakem heyetine fatura itirazında bulunmak e-devlet üzerinden mümkün. Faturanızı ve bu meblağı görüşmediğiniz ya da bu meblağda internet paketi kullanmadığınızı, paketinizi, paketinizin tarifesine dair detayları ve gerekirse ekran görüntüleri ile destekleyerek gönderiniz. veya ikametgahınızın bulunduğu yerdeki kaymakamlığa giderek, oradaki tüketici hakem heyetine şikayet etme hakkınızı kullanabilirsiniz. aynı şey e-faturaya itiraz için de geçerlidir. Yani elinizde illa basılı bir fatura olmasına gerek yok. E-faturanın ekran görüntüsünü ya da yazıcıdan çıktısını alaraş başvuruda bulunmanız pek ala mümkün. Kaldı ki artık telefon faturaları internetten yani e-fatura şeklinde geliyor. Eğer haklı bulunursanız fatura iadesi, aradaki fark hesabınıza ya da kredi kartınıza iade edilmektedir. Faturaya itiraz süresi 8 gündür. Yani size gönderilen fatura miktarına 8 günlük süre içerisinde itiraz etmeniz gereklidir. Bu süre, faturanın size tebliğ edildiği günün ertesinden başlar. Faturanın itiraz gücü herkes için eşittir.

*** İade faturasına itiraz hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.