Telefonda Arapça Nasıl Yazılır – Arapça Klavye

arapça

Telefonda yabancı dilde yazma ve konuşma rehberinden – Telefonda Arapça klavye nasıl ayarlanır ile nasıl konuşulur aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer almaktadır.

TELEFONDA ARAPÇA YAZMA

Cep telefonunuzdan başka bir dilde konuşmak için elbette bir şey yapmanıza gerek olmadığı gibi konuşmak amacıyla telefonda arapça çeviriye gerek yoktur. Ancak bahsi geçen dilde, harfler, günümüz modern alfabelerinden farklıdır. Dolayısıyla telefona arapça klavye yüklemek gereklidir. Yükledikten sonra da telefonda arapça klavye ayarlama yapılması gereklidir. Bugün ülkemizde artık Arap nüfus hakim olduğundan ve İstanbul da dahil olmak üzere pek çok şehir Arap şehri olarak görüldüğünden Türkiye’ye telefon markaları tarafından gönderilen telefonların hemen hepsinde Arapça klavye bulunmaktadır. Ancak 4-5 yıl ve öncesinde üretilen telefonlarda bu dil desteği yoksa, ggüncelleme ile edinebilirsiniz. Güncellemenin ardından telefonunuzda ayarlar kısmından Arapçayı seçtikten sonra artık Arap harfleri ve harekeler telefonunuza yüklenmiş olacağından bu dilde yazmaya başlayabilirsiniz. Iphone gibi IOS veya Samsung, Lg, Huawei, Xiaomi vb. gibi Android işletim sistemli telefonlarda bu geçerlidir. Telefon klavye ayarlarını yaptıktan sonra Whatsapp’ta arapça yazmaya başlayabileceğiniz gibi Instagram, Facebook, Twitter vb. gibi sosyal medya platformlarında da yazmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sms üzerinden arapça mesaj da göndermeniz mümkün olabilecektir.

Telefonda arapça klavye nasıl ayarlanır? Harfler nasıl yazılır?
Her telefonun kendisine özgü bir yöntemi vardır. Ancak hemen her telefonda ayarlar kısmına girdikten sonra dil seçimi üzerinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda arapça – türkçe çeviri yapan uygulamalar da mevcuttur. Dilerseniz kopyala – yapıştır yöntemiyle bu şekilde de iletişim kurabilmek teknik olarak mümkündür. Sonrasında tekrar klavye ayarları düzeltme veya dil seçimi üzerinden Türkçe’ye dönebilmeniz mümkündür.

*** Arapça klavye indir hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.