Telefonda İngilizce Nasıl Yazılır – İngilizce Konuşma

ingilizce

Telefonda yabancı dilde yazma ve konuşma rehberinden – Telefonda İngilizce nasıl ayarlanır ile nasıl konuşulur aşağıda bununla ilgili açıklamalar yer almaktadır.

TELEFONDA İNGİLİZCE YAZMA

Cep telefonunuzdan başka bir dilde konuşmak için elbette bir şey yapmanıza gerek olmadığı gibi konuşmak amacıyla telefonda İngilizce çeviriye gerek yoktur. Ancak bahsi geçen dilde, harfler, günümüz modern alfabeleri ile aynıdır. Dolayısıyla telefona İngilizce klavye yüklemek gerekli değildir. Telefon dilinden İngilizce ayarlama yapılması gereklidir. Bu ayarlamadan sonra telefonunuz İngilizce olacaktır. Genelde İngilizcesini geliştirmek isteyenler bu yola tevessül etmektedir. Ancak çok eski tarihlerde üretilen telefonlarda bu dil desteği yoksa, güncelleme ile edinebilirsiniz. Güncellemenin ardından telefonunuzda ayarlar kısmından seçtikten sonra artık İngilizce olacaktır. Ancak eski tip tuşlu telefonları bile dil ayarlarından İngilizce yapmak mümkündür.  Iphone gibi IOS veya Samsung, Lg, Huawei, Xiaomi vb. gibi Android işletim sistemli telefonlarda bu geçerlidir. Telefon klavye ayarlarını yaptıktan sonra Whatsapp’ta İngilizce yazmaya başlayabileceğiniz gibi Instagram, Facebook, Twitter vb. gibi sosyal medya platformlarında da yazmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sms üzerinden ingilizce mesaj da göndermeniz mümkün olabilecektir.

Telefonda İngilizce klavye nasıl ayarlanır?
Her telefonun kendisine özgü bir yöntemi vardır. Ancak hemen her telefonda ayarlar kısmına girdikten sonra dil seçimi üzerinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda İngilizce – türkçe çeviri yapan uygulamalar da mevcuttur. Dilerseniz kopyala – yapıştır yöntemiyle bu şekilde de iletişim kurabilmek teknik olarak mümkündür. Sonrasında tekrar klavye ayarları düzeltme veya dil seçimi üzerinden Türkçe’ye dönebilmeniz mümkündür.

*** İngilizce klavye indir hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.