Whatsapp Fake (Sahte) Numara Alma

telefon

Dünyanın en popüler mesajlaşma ve iletişim uygulaması olan Whatsapp’tan sahte numara almak mümkün mü? böyle bir şey yapılabilir mi? Bunun teknik olarak doğruluk payı var mıdır? Aşağıda bunu irdeliyoruz.

WHATSAPP FAKE NO ALMA

İnternette, forum sitelerinde pek çok defa karşımıza çıan bir durum, Whatsapp numarası alma için teknik olarak Türkiye’de bir yol yok. Nedeni ise şudur, Whatsapp ancak bir simkart takılı telefona takıldığında bir numara alır. Yani Whatsapp telefon nmarası almak için bir hatta sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla bir hat almak istediğiniz zaman zaten sizin kendi telefon numaranız olacağından yeni Whatsapp numarası da edinmiş olacaksınız. Yani fake Whatsapp numarası değil, tamamen onaylanmış ve doğru bir numara sahibi olacaksınız.

Ancak yurtdışında günübirlik alınan telefon hatları olabilmektedir. Bu hatlar üzerinden anlık olarak Whatsapp açma – kapama yapabilirsiniz ki buna da fake numara demek oldukça zor. Tam tersi gayet de gerçek ve geçerli bir numara oluyor. Kısaca özetlemek gerekirse, Türkiye’de fake numara almak mümkün olmadığından fake whatsapp açma mümkün değildir. Ancak internette photoshop ve diğer fotoğraf yazılımlarıyla düzenlenmiş fake whatsapp konuşması – mesajlaşması görüntüleri mevcut olabilir. Yani aslında görüşme yapılmamış bir tel no ile görüşme yapılmış gibi düzenlenen bir ekran görüntüsü (ss) olabilir. Bunun da ancak photoshop ile yapılmış olabileceğini unutmayınız. Bu hem Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatları hem de IOS ve Android telefonlar için geçerli olduğunu belirtmekte yarar var.

*** fake whatsapp number hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.