Whatsapp İçin Sanal Numara Alma Nedir

telefon

Neredeyse akıllı telefonlardaki en önemli uygulama konumunda olan Whatsapp için uygulamalar – programlar içerisinde ihtiyatan doğan bir başka durum olan whatsapp sanal numara nasıl alınır bununla ilgili açıklamalarda bulunacağız.

WHATSAPP SANAL NUMARA NEDİR

Öncelikle kendisinin, şahsinın kullandığı telefon numarasından whatsapp kullanmak istemeyen veyahut da kendi hattı dışında bir başka hat üzerinden bu uygulamayı kullanmak isteyenler için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Böylelikle sanal numara ile arama ve mesajlaşma imkanı getirilebileceği gibi resim, video, belge vb. gibi medya paylaşımı da yine bu sanal numara üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Peki sanal numara nereden alınır? Whatsapp için sanal numara satın almak isteyenler için alternatifler nelerdir?
Bunlardan yerli olanı BİP. Turkcell’in whatsapp’a rakip olarak sunduğu alternatif iletişim uygulaması Turkcell BİP sanal numara satın alma hizmeti sunuyor kullanıcılarına. Bunun için bİP uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra hem android telefonlar hem de IOS işletim sistemli Iphone telefonlar için sanal no satın alma imkanı yer alıyor. Secure Messenger SafeUm, Virtual SIM, SMS Recieve Free ve Textnow olmak üzere pek çok yabancı girişimler de var. Bunlardan bazıları ücretli hizmet verirken bazıları da bedava yani ücretsiz sanal numara alma imkanı sağlıyor. Mesela Textnow, bu hizmeti ücretsiz veren servis sağlayıcılarından. Ancak bu numaraların pek çoğu +1 ile yani ABD’nin uluslararası telefon kodu ile başlıyor. Eğer bu durum sizin için pek de önemli değilse denemeye elbette değer. Aynı zamanda virtual number olarak da bilinmektedir.

Textnow Numara Alma – Değiştirme hakkında bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

*** whatsapp sanal numara ücretleri hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.