Ödemeli Arama Nasıl Yapılır – Nasıl Ödemeli Aranır

telefon

Ödemeli arama nedir? Ne işe yarar? Kontörlü yani faturasız hat sahiplerinin, hatlarında yeterli TL bakiye olmadığı zamanlarda diğer telefonları aramasıdır özetle. Aşağıda ödemeli arama nasıl açılır bunun açıklayacağız.

ÖDEMELİ ARAMA KODU NEDİR

Hattınızda TL yoksa, bir başkasını karşı ödemeli arama yolunu kullanarak arayabilirsiniz. Aynı şekilde hattında TL olmayan birisi de aynı yolu izleyebilir. Bu durumda ödemeli aramayı kabul eden kişinin hattından tl düşer veya faturasına yansır. Ödemeli aramayı kabul eden sanki kendi aramışçasına ücretlendirilir. Bir nevi beni ara davetidir bu. Her ne kadar son zamanlarda Whatsapp’ın tüm dünya ile birlikte ülkemizde de popüler olması neticesinde, bu yola olan ilgi azalmış olsa da hala ciddi sayıda kullanıcısı olduğu aşikardır.

Ödemeli çağrı nasıl atılır?
Öncelikle aramak istediğiniz kişinin ödemeli arama alması kapalı olmaması yani ödemeli aramayı kabul etmesi gerekir. Eğer bu izni vermemişse, aradığınız numara ödemeli çağrı kabul etmiyor uyarısı ile karşılaşır ve ulaşamazsınız. Bununla beraber her gsm operatörü için farklı yöntemler vardır. Aynı şekilde ödemeli arama nasıl açılır? Nasıl kapatılır? Cep telefonu ile ödemeli arama yapma Aşağıda yine bunları da açıklayalım.

VODAFONE ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 TURKCELL ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 TURK TELEKOM ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*** ödemeli arama nasıl atılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.