Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır – Sayısı ve Limiti

telefon

GSM operatörleri karşı ödemeli arama yapma rehberinden – Türk Telekom’da karşı ödemeli arama nasıl yapılır bununla ilgili ayrıntılı açıklamaları ve yöntemleri aşağıdaki bölümde bulabileceksiniz.

TÜRK TELEKOM ÖDEMELİ ARAMA YAPMA

Karşı ödemeli arama yapmak için, arama yapmak istediğiniz kişinin Türk Telekom hattı ödemeli aramaya açma işlemini yapmış olması gerekir. Peki Türk Telekom ödemeli arama servisi nasıl açılır? Hattı ödemeliye açmak ve hattı ödemeli aramaya kapatmak ve engelleme için de Türk Telekom müşteri hizmetleri hattını aramanız gereklidir. Sonrasında aradığınız kişi açtığında, sanki aradığınız kişi sizi aramışçasına ücretlendirilecektir. Normal ücret tarifesinin yanında ayrıca ödemeli arama ücreti de faturaya yansıtılacak ya da TL bakiyesinden düşecektir. Aramak için arayacağınız numaranın önüne *135* kodunu koyup arayacağınız numarayız yazdıktan sonra # tuşuna basmanız halinde karşı ödemeli çağrı gidecektir. Bu tüm telefonlarda (Samsung, Huawei, Iphone, HTC, Honor, Blackberry, Xiaomi vb.) geçerlidir.

Türk Telekom ödemeli arama limiti nedir? Sayısı kaç tanedir?
Bir diğer soru ise, günlük ödemeli arama sınırı var mıdır? TT’de böyle bir sınırmala yoktur. Diğer operatörlerden ödemeli atma hakkı üzerinden çeşitli kısıtlamalar sözkonusu olsa da bu operatörde yoktur. Ayrıca Whatsapp üzerinden ücretsiz görüşebildiğini hatırlatmakta yarar var.

Türk Telekom’dan diğer hatları ödemeli aramak mümkün müdür?
Türk Telekom ödemeli aramayı başka hatta yapmak mümkün değildir. Yani Türk Telekom’dan Vodafone’u ödemeli arama ya da Türk Telekom’dan Turkcell’i ödemeli arama teknik olarak mümkün değildir. Aramalar yalnızca operatör içi gerçekleştirilebilmektedir. Türk Telekom her yöne ödemeli arama veya diğer operatörleri ödemeli aramak şu an için mümkün değildir. Ancak bunun yerine her yöne beni ara mesajı sms olarak gönderilebilir.

VODAFONE ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 TURKCELL ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*** Türk Telekom ödemeli arama nasıl açılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.