Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır – Sayısı ve Limiti

telefon

GSM operatörleri karşı ödemeli arama yapma rehberinden – Turkcell’de karşı ödemeli arama nasıl yapılır bununla ilgili ayrıntılı açıklamaları ve yöntemleri aşağıdaki bölümde bulabileceksiniz.

TURKCELL ÖDEMELİ ARAMA YAPMA

Karşı ödemeli arama yapmak için, arama yapmak istediğiniz kişinin Turkcell hattı ödemeli aramaya açma işlemini yapmış olması gerekir. Peki Turkcell ödemeli arama servisi nasıl açılır? Hattı ödemeliye açmak için ODEMELIAC IC yazıp 22 22′ye göndermeniz gerekir. Aynı şekilde hattı ödemeli aramaya kapatmak ve engelleme için de ODEMELIKAPAT IC yazıp 22 22′ye göndermeniz gerekir. Sonrasında aradığınız kişi açtığında, sanki aradığınız kişi sizi aramışçasına ücretlendirilecektir. Normal ücret tarifesinin yanında ayrıca ödemeli arama ücreti de faturaya yansıtılacak ya da TL bakiyesinden düşecektir. Aramak için arayacağınız numaranın önüne *135* kodunu koyup arayacağınız numarayız yazdıktan sonra # tuşuna basmanız halinde karşı ödemeli çağrı gidecektir. Bu tüm telefonlarda (Samsung, Huawei, Iphone, HTC, Honor, Blackberry, Xiaomi vb.) geçerlidir.

Turkcell ödemeli arama limiti nedir? Sayısı kaç tanedir?
Bir diğer soru ise, günlük ödemeli arama sınırı var mıdır? Evet, vardır. Arayanın sizi meşgule atması ya da ödemeli aramayı kabul etmemesi veya iptal etme hali günde 2 tane olmak üzere sınırlıdır. Ancak yapılan tüm ödemeli çağrılar kabul edilirse herhangi bir limit sözkonusu değildir. Ödemeli atma hakkı veya sınırı suistimali önlemek üzere yapılan bir uygulama olsa da şu an hemen her telefonda numara engelleme özelliği olduğundan sayı sınırının gereksiz olduğu açıktır.

Turkcell’den diğer hatları ödemeli aramak mümkün müdür?
Turkcell ödemeli aramayı başka hatta yapmak mümkün değildir. Yani Turkcell’den Türk Telekom’u ödemeli arama ya da Turkcell’den Vodafone’u ödemeli arama teknik olarak mümkün değildir. Aramalar yalnızca operatör içi gerçekleştirilebilmektedir. Turkcell her yöne ödemeli arama veya diğer operatörleri ödemeli aramak şu an için mümkün değildir. Ancak bunun yerine her yöne beni ara mesajı sms olarak gönderilebilir.

TÜRK TELEKOM ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
VODAFONE ÖDEMELİ ARAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*** turkcell ödemeli arama nasıl açılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.