Yurtdışı Numaralarını Ücretsiz Arama – Bedava

yurtdışı

Türkiye’den yurtdışını aramak oldukça pahalı bir iştir. Üstelik telefon hattınızda tanımlı bulunan paketlerden de yararlanamazsınız. Bu paketler sadece yurtdiçinde geçerlidir. Ancak yurtdışını aramanın ücretsiz yolları da vardır. Aşağıda bunları açıklayacağız.

YURTDIŞINI ARAMA PROGRAMLARI

Aşağıda yer alan programlar ile yurtdışı numaralarını ücretsiz arama imkanına sahip olabileceğiniz gibi, yurtdışında sizle aynı programı kullanan kişilerle yine bedava yurtdışı görüşme sağlayabilirsiniz.

1- Whatsapp ile yurtdışını arama
Ülkenin en çok kullanılan uygulaması. Yurtdışı numarasını rehberinize ekleyerek, ister sesli telegon görüşmesi ister görüntülü telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Eğer telefonunuz interneti üzerinden görüşme yaparsanız, internet kotanızdan harcama yapar. Ancak kablosuz internet yani wifi üzerinden arama yaparsanız, internet kotanızda da harcama olmaz.

2- Skype ile yurtdışı arama
Bunun için telefona Skype uygulaması yüklemesi yapabileceğiniz gibi bilgisayar üzerinden Skype görüşmesi de yapabilirsiniz. Bu program çok eski bir programdır ve hala da kullanılmaktadır. Bunun için görüşmek istediğiniz kişinin Skype adını, kendi hesabınız üzerinden eklemeniz ve karşı tarafın da bu daveti kabul etmesi yeterlidir. Koronavirüs sürecinde pek çok iş yeri Skype üzerinden iş görüşmesi, mülakat vb. yaptığı gibi Skype üzerinden toplantı, konferans, ders anlatımı, eğitim, sunum yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca skype yurtdışı arama ücretleri paketleri ile de sabit hatların aranması mümkündür.

3- Facebook Messenger ile yurtdışı arama
Bu da yine hem sesli hem görüntülü konuşmaya imkan veren bir sistem. Ancak burada Facebook arkadaşlığınızın olması gerekiyor. Son yıllarda Facebook’a olan ilgi azalmış olsa da, görüşmek istediğiniz kişiyi Facebook üzerinden ekleyerek konuşma yapmanız mümkündür.

TL bakiyesiz – kontörsüz – Hatsız arama yapmak da yine yukarıdaki Skype ve Facebook Messenger için wi-fi ile olmak kaydıyla mümkündür. Ancak Whatsapp için mümkün olamamaktadır.

msn

Yurtdışı ile ücretsiz görüşme programlarından bahsederken bir efsaneyi anmadan olmaz. 2020 yılına geldiğimiz şu günlerde ile hala özlemle andığımız, tekrar faaliyete geçmesi işin imza kampanyaları düzenlenen MSN Messenger’dan bahsediyoruz tabii ki. 2000′li yılların başında piyasaya çıkan ve ortalığı kasıp kavuran Msn Messenger neden kapandı? Facebook ve diğer sosyal medya araçlarının piyasaya girmesi ile beraber eski ilgisini kaybetmiş ve nihayeten de Microsoft tarafından kapatılarak, sona erdirilmişti. Ancak Windows Live Messenger veya bilinen adı ile MSN Messenger internet teknolojileri arasında bir efsane olarak yerini çoktan aldı bile. Dileriz bir gün tekrar kendisine kavuşmak nasip olur.

*** internetten yurtdışı arama programı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.