Yurtdışındaki Türk Hattını – Numarasını Arama

telefon

Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom istenirse de bunların alt operatörleri Bimcell, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Göztepe, Malatyaspor taraftar hatları olsun, yurtdışındaki Türk numarası nasıl aranır aşağıda bunu açıklıyoruz.

YURTDIŞINDAKİ TÜRK HATTINI ARAMA

Türkiye’de Türk hattını kullanan bir kimse, aynı hattıyla yurtdışına çıktığında da gene ayn numarası ile iletişime açıktır. Dolayısıyla siz her zamanki numarası ile kendisiyle görüşebilirsiniz. Ancak yurtdışındaki kişi romaing yani uluslararası dolaşımda olduğundan dolayı, ekstra ücret ödemek durumunda kalacaktır. Bunun en kolay yolu, Whatsapp üzerinen görüşmektir. Zira Whatsapp sadece internet kotanızdan yer, özellikle sesli görüşmelerde yenen internet kotası oldukça azdır. Ayrıca wi-fi yani kablosuz ağ ile de görüşme gerçekleştirilebileceğinden, yurtdışındaki kişi için de sizin için de yurtdışı ile ücretsiz telefon görüşmesi ayrıca yurtdışıyla ücretsiz görüntülü konuşma nasıl yapılır sorusunun cevabı da sağlanmış olur.

Türkiye’den yurtdışındaki turkcell’i aramak, yurtdışındaki vodafone’u aramak, yurtdışındaki türk telekom’u aramak da buna dahildir. Aynı şekilde yurtdışındaki hatta sms atmak da bu kapsamda değerlendirilebilir.

*** yurtdışındaki türk hattını arama hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.