Yurtdışındayken Telefonu Yurtdışına Açtırmak Nasıl Yapılır

yurtdışı telefon

Telefon hattı yurtdışına nasıl açılır bunu daha önce anlattık ancak halihazırda yurtdışına çıkmışken, yurtdışına telefon nasıl açtırılır bunu öğrenmek için aşağıda yer alan yazıyı okuyabilirsiniz.

YURTDIŞINDA TELEFONU YURTDIŞINA AÇTIRMAK

Daha önceden yurtdışına çıktınız ama bir baktınız ki telefonunuz yurtdışına açık değil. Yani telefonunuzu yurtdışına çıkmadan önce, yurtdışı aramalara açtırmadığınız için yurtdışında iken bir yurtdışı numarasını arayamıyorsunuz. Bu durumda da yapılacak şey belli müşteri hizmetlerini aramak. Müşteri hizmetleri yurtdışında iken de hizmet vermektedir. ve İster Turkcell ister Vodafone isterse de Türk Telekom olsun yapılan işlem hemen hemen aynı olacaktır. Aşağıda Turkcell Müşteri Hizmetleri, Vodafone Müşteri Hizmetleri, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri telefon numaraları yer almaktadır.

Peki yurtdışındayken telefon nasıl çalar? Normalde telefonunuz Türkiye’de iken nasıl çalıyorsa, yurtdışında, Türkiye dışına çıktığında da aynı şekilde çalar.

YURTDIŞINA SMS GÖNDERME KAPATMA – AÇMA

Telefonunuzu yurtdışı aramaya açtığınız zaman aynı zamanda telefon yurtdışına mesajlaşmaya da açılmış olur. Yani ayrıca yapmanız gereken başkaca bir işleme gerek yoktur. Ancak yurtdışı sms gönderme – mesaj atma ücreti – fiyat olarak yurtdiçi mesajlaşmadan farklıdır. Ancak yurtdışında Whatsapp mesajlaşması internet paketi üzerinden gider veya internet ücretlendirmesi olarak hesaplanır. Yine aynı şekilde yurtdışına sms kapatma isterseniz, yurtdışına arama kapatmak gibi müşteri hizmetleri üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olabilecektir. Turkcell yurtdışı sms açma ve gönderme, Türk Telekom yurtdışı sms açma ve gönderme, Vodafone yurtdışı sms açma ve gönderme hakkında bilgiler için de yine aşağıda yer alan numaralardan iletişim kurulabilir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri
Vodafone Müşteri Hizmetleri
Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

*** Yurtdışında telefonu kullanıma açtırma hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.