Whatsapp Nasıl Silinir – Whatsapp Nasıl Devre Dışı Bırakılır

whatsapp

Son günlerin popüler aksiyonu Whatsapp gizlilik sözleşmesi ile Whatsapp tarafından kişisel bilgilerin paylaşılacaı iddiası ile bir güvensizlik oluştu. İşte bu güvensizliği hazmedemeyenler tarafından Telegram, Signal gibi yabancı veya Bip ve Dedi gibi yerli mesajlaşma uygulamalarına geçmek isteyenlerin aklındaki bir diğer soru ise Whatsapp kaç günde silinir aşağıda bunları açıklayıcı bir yazı yazdık.

WHATSAPP HESABI SİLME NASIL YAPILIR?

Bu dediğimiz zor bir şey değil. İlki whatsapp uygulamasını silme ikincisi whatsapp hesabını silme. İlkinde normal bir şekilde telefondan Whatsapp uygulamasını silme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Whatsapp uygulamasını sildikten itibaren artık telefonunuzda bu uygulama olmayacağı için mesajlaşma ve konuşma imkanınız olmayacağından uygulama sizin konuşma ve sohbetlerinizden veri toplayamayacak. İkincisinde de whatsapp hesabımı sil ile whatsapp’a kayıtlı numara silme işlemi yapıldığından yine ilk durumdaki gibi mesajlaşma ve konuşma işlemi yapamayacağınızdan uygulama sizin verilerinizi toplayamayacaktır. Hal böyle iken eğer gerçekten çekinceniz varsa her iki işlemden birini yaptığınızda da yeterli olacaktır. Ancak Whatsapp’tan telefon numarası silme yaptıktan sonra artık uygulamanın telefonunuzda olmasının bir anlamı yok. aynı şekilde sadece telefonunuzdan uygulamanızı silmeniz halinde, uygulamayı telefonunuza yüklediğiniz takdirde tekrardan eski iletişiminize kaldığınız yerden devam etmeniz olasıdır.

WHATSAPP HESAP SİLME VE GERİ YÜKLEME

Hesabınızı sildiğiniz zaman, artık o hesap kapanmış olacağından yeni bir hesap açma işlemi yapmanız gerekecektir. Ancak whatsapp geçici olarak kapatmak istiyorsanız uygulamayı silmeniz yeterli olacaktır. Whatsapp dondurma Facebook hesap dondurma gibi bir şey değildir. Ve whatsapp hesabını dondurmak mümkün değildir. Yukarıda da değinildiği üzere sadece geçici olarak silme ve tekrar yükleme yapmakla geçici olarak veda etmiş olur ve dilediğiniz zaman tekrar dönebilirsiniz. Yukarıda yer alan whatsapp telefondan nasıl kaldırılır yazısını tekrar okumak suretiyle işe koyulabilirsiniz.

whatsapp

Peki Whatsapp uzun süre kullanılmazsa kapanır mı? Whatsapp silinince karşı taraftan mesajlar silinir mi?
İki sorununda net bir cevabı vardır, hayır! Ne kadar kullanmazsanız kullanmayın kapanmaz veya Whatsapp hesabınızı silseniz de telefondan silseniz de karşı tarafa giden mesajları eğer süresi içerisinde silmez iseniz o mesajlar bakidir.

BİR DİĞER SORU: WHATSAPP YENİ SÖZLEŞME – GÜNCELLEME NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR? HANGİ ÜLKELERDE GEÇERLİDİR?
Yeni sözleşmenin özeti şudur: Artık tuttukları verileri doğrudan facebook ile paylaşabilecekler. Yani diyelim ki, arkadaşınızla telefondan yemek takımı konuştunuz, mesajlaştınız, hop iki gün sonra size de konuştuğunuz kişiye de onların sık konuştuğu kişilere de facebook üzerinden yemek takımı reklamı çıkacak. Ha ama bununla sınırlı mı derseniz, değil. Ama özetle budur. Sizin özel yaşamınıza doğrudan hitap etmeyecek gibi duruyor şu ana kadar. Ancak bu sözleşmeyi ABD, Kanada, Avrupa ülkeleri gibi güçlü ülkelerde uygulayamıyorlar. Bu sözleşme şu an zayıf devletlerin vatandaşlarına uygulanan bir sözleşme olarak karşımıza çıkıyor. whatsapp yeni sözleşme kabul edersek ne olur, çok reklam görürsünüz. kabul etmez iseniz uygulamayı kullanamazsınız.

Whatsapp benzeri uygulamalar:
Bip indirmek için tıklayınız
Telegram indirmek için tıklayınız
Signal indirmek için tıklayınız
Dedi indirmek için tıklayınız

*** whatsapp nasıl kapatılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.